Nawigacja
Ostatnie Obrazy
Powitanie


Taniec towarzyszył ludzkości od zarania, jest wpisany w magię genów wielu gatunków, jest elementem istnienia i rozwoju. 

Ludzkość poprzez eony wieków zapewniła mu pryncypialne i zarazem należne mu miejsce w podkreśleniu istoty cywilizacji, jej specyficznego znacznika dla danej kultury. Dziś często zapominamy o jego genezie trywializując znaczenie. Lecz specyfika tańca istnieje głęboko wpisana w naszą podświadomość zawsze i niezmiennie podporządkowana swojemu pierwotnemu znaczeniu. Trudno odnaleźć często sens w wielości gatunków tańca w globalnym zunifikowaniu ? np. disco, break dance, etc. tańczą młodzi ludzie wszystkich kultur, bez rozgraniczenia terytorialnego.. Sądzę, że najbliżej oddaje sens tańca, jego piękno, i oryginalność w określonej kulturze, zakątku ziemi - taniec ludowy. 

Będąc wizytówką regionu, kraju, kontynentu. Oddaje temperament i chrakter mieszkańców, nawet ich zapatrywania. Jest oryginalny i po prostu piękny w całej swej gamie ruchów, dźwięków i barwności. Zespół Pieśni i Tańca Malbork należy do tej tanecznej elity i pomysłu na taniec ? hołubiąc tradycji, zwyczajom narodowymi pięknu rodzimego folkloru. Zapraszamy do kontaktu z nami, jesteśmy otwarci na Wasze potrzeby estetyczne, na Wasze poszanowanie tradycji, na Wasz gust i chęć podziwiania tego co nasze, Polskie, rodzime, patriotyczne. 

Dowodem na powyższą tezę jest nasz udział w międzynarodowych wyjazdach pokazujących Polską Kulturę tańca ludowego, a także udział w lokalnych uroczystościach od Dożynek po Patriotyczne spektale. Gdy możemy sprawić radość tańczymy dla starszych seniorów w Domach Opieki Społecznej i dla maluchów w przedszkolach ucząc ich piękna Polskiej tradycji. Realizowaliśmy wiele projektów związanych z nauką i popularyzacją ludowego tańca Polskiego.

 Nieomal cały czas podnosząc umiejętności i sprawdzając je, bierzemy udział w ogólnopolskich konkursach tańca Ludowego z sukcesami, zdobywając wielokroć pierwsze miejsca, tytuły mistrzowskie. Mamy doświadczenie obecny skład to już drugie pokolenie coraz popularniejszego zespołu. Nasi dorośli już tancerze zasilają kadry zespołów Warszawianki, RZPiT WP i innych. Skontaktuj się z nami jeśli chcesz uświetnić swoje imprezy plenerowe, dożynki, korowody, parady czy po prostu pokazać piękno tańca Polskiego Tańca Ludowego.

Kontakt z nami jest bardzo prosty - wystarczy wysłać e-mail zpitmalbork@wp.pl i odpowiemy jak najprędzej
Towarzyszący nam od lat zespół FOLK pod kierunkiem pani Bronislawy Kupińskiej 

Kalendarz
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31